zdrowy sen
  • Jak się wyspać?
  • Na czym spać?
  • NEWSY
  • TWÓJ ZDROWY SEN
  • Skutki złego snu

 

W łóżku spędzamy jedną trzecią życia!

 

Strona przeznaczona jest dla osób, które poszukują informacji na temat zdrowego snu.


Materac jest najbardziej osobistym przedmiotem użytku codziennego!

 

Przywiązujmy wagę do jego jakości.

 

Newsletter

Jak się wyspać? PDF Drukuj

Spokój nad morzem


Zauważyłeś kiedyś jak głęboki jest Twój sen, kiedy wsłuchujesz się w szum morskich fal? Nie jest to wyłącznie zasługą świeżego morskiego powietrza: rytm fal przypomina rytm naszego oddechu w fazie odprężenia. Nawet jeśli nie mieszkasz nad morzem, możesz wykorzystać ten efekt wsłuchując się w nagrania szumu morskich fal bądź też po prostu wędrując ku morzu w swojej wyobraźni.

Świeże powietrze


Do głębokiego odprężającego snu potrzebujesz świeżego powietrza. Im więcej wydychasz tlenu, tym efektywniej wypoczywasz.

 

Ułóż się wygodnie...


Bywają momenty kiedy po prostu nie możesz zasnąć, W takich przypadkach masz dwa wyjścia: albo pozwolisz, aby bezsenność zniszczyła Twoje nerwy, albo spróbujesz rozkoszować się kilkoma godzinami lenistwa. Potraktuj takie momenty jak kosztowny prezent. Przekonaj się, że nawet bez snu potrafisz dobrze wypocząć.

 

Bądź aktywny


Spędzaj dzień aktywnie. Wykorzystaj każdą okazje, aby się poruszać. Zamiast wsiąść do windy, skorzystaj ze schodów itd. Jedynie wieczorami staraj unikać fizycznego i intelektualnego wysiłku.


Rytuały przed zaśnięciem


Stwórz swój osobisty rytuał zasypiania. Rozluźniająca, cicha muzyka, ćwiczenia relaksacyjne, napary nasenne, odprężająca kąpiel, aromatoterapia.


Bądź konserwatywny!


Kładź się spać dopiero wtedy, kiedy czujesz się naprawdę zmęczony. Unikniesz stresującego przewracania się z boku na bok.


Zapobiegaj przeszkodom snu


Przy zaburzeniach snu już po południu zapomnij o stymulujących napojach. Także alkohol w dużych ilościach wpływa niekorzystnie na jakość snu.


Dobrodziejstwa natury


Od zamierzchłych czasów matki dają swoim dzieciom przed zaśnięciem mleko. I mają racje: to naturalny środek nasenny, zawiera wapno i aminokwasy, a także mikroelementy, które pomagają się fizycznie odprężyć.

 

Odpręż się


Nie myśl zbyt wiele o trudnościach w zasypianiu, żeby nie stracić pozytywnego nastawienia do snu. Po prostu utoń we śnie, zamiast aktywnie próbować zasnąć.